Ulaşım Sektörü Çözümleri

Karel, ulaşım sektörünün ihtiyaçlarına teknolojik çözümler sunuyor. Gelişmiş özelliklere sahip karel çözümleri ile ulaşım sektöründe faaliyet gösteren firmalar hem müşteri memnuniyetini hem de satışlarını artırıyor

Günümüzde ulaşım sektörü firmalarının müşterilerine benzersiz bir yolculuk deneyimi yaşatmak ve yenden tercih edilebilir olmak için hedef; müşteri beklentilerinin bir adım ötesine geçebilmektir. Karel, ulaşım sektörünün tüm ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak oluşturduğu çözümlerle;

 • Seyahat öncesinde şubeler ve çağrı merkezin daha hızlı ulaşılabilir kılmakta, rezervasyon, bilet satış gibi işlemleri telefon üzerinden yapabilmesini kolaylaştırmaktadır.
 • Seyahat sırasında yolcuların konforunu ve güvenliğini artıracak araç içi hizmet süreçlerinde, firmaların ihtiyaçlarını analiz ederek en teknolojik çözümün sunulmasını sağlamaktadır.

Bu çözümler le müşteri memnuniyeti ve sadakat sağlandığı gibi firmaların iş süreçlerinde iyileşme ve bilet satışlarında artış da sağlanır. Ulaşım sektörünün ihtiyaçları çerçevesinde Karel’in sunduğu çözümlerden öne çıkanlar; Karel IP Çağrı Merkez Çözümü, Şube Çağrı Yönetim Sistem, Karel ATS (araç takip sistem), araç içi kamera ve araç içi internet sistemleridir

Karel IP Çağrı Merkez

Günümüzde gelişen ve değişen müşteri memnuniyeti kavramı, müşteri ilişkilerini hedeflere uygun ve düzenli bir şekilde yönetilmesin gerekiyor. Ulaşım sektöründe faaliyet gösteren firmaların rekabetle başa çıkabilmek için daha az kaynakla daha fazla sonuç alabilmesi ve müşterilerle kurulan her temasın daha fazla iş potansiyeline dönüştürülebilmesi zorunluluk haline geliyor. Karel IP Çağrı Merkez, müşterilerle etkin iletişim kurmayı ve müşteri memnuniyetini arttırmayı hedefleyen her büyüklükteki firmaya esnek ve uygun maliyetli bir çağrı merkezi çözümü sunuyor Karel IP Çağrı Merkezinin fark yaratan özellikleri;

 • Tamamen IP altyapısı üzerinde tasarlanan Karel IP Çağrı Merkez, çalışma süreçlerinin firma merkezinin dışına yayarak mekandan bağımsız hizmet sunulmasını sağlıyor.
 • Karel IP Çağrı Merkez’inin esnek çağrı dağıtım senaryoları ve ses işleme uygulamaları sayesinde müşterilerin telefonda bekleme süreler en aza indiriliyor
 • Karel IP Çağrı Merkez, müşteri aramalarını karşılamanın yanında satış, iş takibi, müşteri memnuniyeti takibi, müşteri bilgilendirme, kampanya düzenleme, anket çalışması gibi amaçlarla dış aramalar da yapabiliyor.
 • Karel IP Çağrı Merkezi, tüm görüşmeleri bir donanıma ihtiyaç duymadan kayıt altına alıyor ve bu kayıtlar, istendiğinde dinlenerek olası hatalar engellenebiliyor
 • Müşteri ilişkilerini, kullanımı kolay ve ekonomik bir sistemle yönetmek isteyen firmalar için Karel IP Çağrı Merkezi, kendi içinde bir MnCRM uygulaması barındırıyor.
 • Kapsamlı, gerçek zamanlı ve esnek raporlama sistemi ile kurum ve personel verimliliğini kontrol ediyor, müdahaleler hızlı ve etkin şekilde gerçekleştirilebiliyor.
 • Standart sunucularda çalışan yazılım tabanlı teknoloji, kolay entegrasyon olanağı, birçok haberleşme sistemine ve CRM yazılımına entegre çalışabilme altyapısı, gelişmiş ses işleme ve IVR uygulamaları ile hem bugün hem de gelecek için gereken yatırım özelliklerini taşıyor.

Karel Şube Çağrı Yönetm

Karel Araç Takip Sistemi, GPS vasıtasıyla araç filolarının anlık, günlük, haftalık konumunun tespit edilmesine yarayan GSM-GPRS sistemidir. Karel Araç Takip Sistemi kullanıcıları, bilgi ve tecrübe gerektiren, yüksek maliyetli olan uygulama yazılımları, merkez sunucu, haberleşme altyapısı ve harita gibi pek çok yatırım maliyetinden tasarruf sağlar. Herhangi bir yerde internet erişimi olan bir tablet bile, onları için etkin bir şekilde kullanabilecekleri bir filo yönetim birimi haline gelir.

Merkezden yapılan otomatik güncellemelerle de en yeni teknolojiye ve en yeni haritalara anında sahip olmak ve kullanmak mümkündür. Kullanıcılar, Karel çözüm ortağı tarafından üretilen ve tüm Türkiye’nin sokak detaylarını içeren şehir haritalarına erişebilir ya da isteğe bağlı olarak operatör kanalıyla yurtdışında seyahat eden araçlarını Avrupa, Ortadoğu ve Asya harita altlıklarında izleyebilirler. Karel Araç Takip Sistemi ile araçları internet bağlantısı olan her yerden izlemek, gerektiğinde rota emri göndermek, onları yönlendirmek, araçlar ile mesaj alışverişinde bulunmak, sesli iletişim sağlamak mümkündür. Araçların, o anda ya da geçmişe dönük olarak belirlenen zaman dilimleri içerisinde nerede olduklarını görmek, araçlara ait hız, mesafe, bekleme süreleri ve yerlere gibi birçok detaylı rapora ulaşmak mümkündür.

Karel Araç Takip Sistemi, kullanımı kolay, etkili, operasyonel verimliliği sağlayan anlık ya da geçmişe dönük olarak belirlenen zaman aralıklarında konum, hız, mesafe, bekleme yerleri ve süreleri gibi detaylı raporlama imkanı sunar.

Araç Takip Sistemi

Karel Şube Çağrı Yönetimi, özellikle ulaşım sektöründe birden fazla lokasyonda şubeler üzerinden hizmet veren firmaların dağınık yapıdaki çağrı trafiklerinin merkezi olarak denetlemelerini ve yönetmelerini sağlayan bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Karel Şube Çağrı Yönetimin kullanan firmalar;

 • Kaçan çağrı sayılarını düşürür, kaçırdıkları çağrılardan kaynaklanan müşteri memnuniyetsizliğini ve satış kayıplarını minimize ederler,
 • Görüşme kayıtları le hizmet kalitesinin sağlanmasını garanti altına alır, müşterinin kendisini değerli hissetmesini ve markaya sadık kalmasını sağlarlar,

Yoğunluk ve kesinti gibi durumlarda, çağrıları yönlendirme seçenekleri ile kesintisiz hizmet ve yüksek süreklilik sunarlar.

 Dağınık yapıdaki firmaların gelen çağrı trafiği, merkez olarak denetlenebilir ve yönetilebilir. Ayrıca merkez le şubeler arasında IP teknolojisi sayesinde güvenli ve ücretsiz iletişim sağlanır. Tüm şubelere kaç çağrı geldiği, bu çağrıları ne kadarının cevaplandığı, arayanların çağrı cevaplanana kadar hatta ne kadar bekletildiği, cevapsız arama sayısını, cevapsız çağrılara dönülüp dönülmediği gibi müşteri memnuniyeti ve satışları etkileyebilecek tüm veriler anlık olarak izlenebilir.

Karel Şube Çağrı Yönetm le personel bazlı olarak telefona cevap verme süresi, çağrı sayısı, cevapsız sayısı gibi bilgiler personelin performansı ölçülebilir; ödül/ceza sistemi kurulabilir.

Araç İç Kamera Sistem

Karel, araç içindeki yolcuların can ve mal güvenliğini sağlamaya yönelik araç içi kamera çözümlerini firmalara sunuyor. Hem iç ortam hem de dış ortama konumlandırılabilen kameralar sayesinde, şoför veya belirlenen başka bir kişi tarafından araç içi ve araç dışı izlenebilir, görüntüler kaydedilebilir ve oluşabilecek hırsızlık vb. durumlarında kayıtlar üzerinden olay tespiti yapıla bilebilir.

Araç içi kamera sistemleri özellikle hırsızlık konusunda caydırıcılık sunarken yolcuların kendilerini daha güvende hissetmelerini sağlamakta ve müşteri memnuniyetini artıran bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Araç içi kamera sisteminin görüntülerini mobil cihazlardan ve Karel Araç Takip Sistemi uygulamasından da izlemek mümkündür

Araç İçi İnternet Sistemi

Teknolojik gelişmeler ve müşteri beklentilerinin farklılaşması sonucunda özellikle şehirlerarası yolculuklarda Wi-Fi hizmetinin sunulması, müşterilerin firma seçiminde de fark yaratan bir hizmet olarak karşımıza çıkmaktadır. Karel, ulaşım sektöründe faaliyet gösteren firmaların araç içi internet sistem ihtiyaçlarına yönelik çözümlerle müşteri beklentilerinin karşılanmasına ve müşteri deneyiminin yükselmesine de katkı sağlar.

Hemen Arayın